dgMarket®
Bandi di gare mondiali
Membri: Vi preghiamo di entrare
Avvisi Abbonamento Aiuto
       
 

PL-Varsavia: Asciugamani

Richiesta per le proposte

Informazioni generali

Paese :   Polonia
Città/Luogo:   BARSOBIA
Numero di Bandi di Gara/Contratti:   eu:215216-2008
Data di pubblicazione :   Aug 19, 2008
Data limite :   Sept 15, 2008
Compratori:   MINISTER OBRONY NARODOWEJ W IMIENIU KTOREGO DZIALA AGENCJA MIENIA WOJSKOWEGO, ZWANA DALEJ ZAMAWIAJACYM
Lingua Originale:   Polacco

Le Informazioni Del Contatto

Indirizzo :   MINISTER OBRONY NARODOWEJ, W IMIENIU KTOREGO DZIALA AGENCJA MIENIA WOJSKOWEGO, ZWANA DALEJ ZAMAWIAJACYM
WARSAW  
Polonia
Sito Web :   www.amw.com.pl

Beni, lavori e servizi

 

Testo originale

     view in:

Tipo del bando digara: 2110
-
Avviso di gara
Regolamento dell'acquisizione
: Comunità europee, con partecipazione dei paesi AAP
Pubblicazione del bollettino ufficiale dell'Unione Europea : 159/2008
, #
215216-2008
Numero del documento di referenza
: 286158-2007
Natura del contratto : Appalto di forniture
Tipo di procedura

: Procedura aperta
Tipo d'offerta richiesta: Offerta globale o parziale
Criteri d'aggiudicazione : Prezzo più basso

Sommario:
BANDO DI GARA
Forniture
SEZIONE I: AMMINISTRAZIONE AGGIUDICATRICE
I.1) DENOMINAZIONE, INDIRIZZI E PUNTI DI CONTATTO: Minister Obrony
Narodowej, w imieniu którego działa Agencja Mienia Wojskowego, zwana dalej
Zamawiającym, ul. Nowowiejska 26 A, All'attenzione di: Jarosław Bąk,
PL-00-911 Warszawa. Tel. (48-22) 314 98 70. E-mail: j.bak@amw.com.pl. Fax
(48-22) 314 99 00.
Indirizzo(i) internet:
Amministrazione aggiudicatrice: www.amw.com.pl.
Ulteriori informazioni sono disponibili presso: I punti di contatto sopra
indicati.
Il capitolato d'oneri e la documentazione complementare (inclusi i
documenti per il dialogo competitivo e per il sistema dinamico di
acquisizione) sono disponibili presso: I punti di contatto sopra indicati.
Le offerte o le domande di partecipazione vanno inviate a: I punti di
contatto sopra indicati.
II.1) DESCRIZIONE
II.1.6) CPV (Vocabolario comune per gli appalti): 17214100, 18310000,
17211100, 19320000, 19332100, 19332000.
Descrizione: Asciugamani.
Biancheria intima.
Coperte.
Calzature sportive.
Calzature per volo.
Calzature speciali.
SEZIONE IV: PROCEDURA
IV.3) INFORMAZIONI DI CARATTERE AMMINISTRATIVO
IV.3.3) Condizioni per ottenere il capitolato d'oneri e la documentazione
complementare oppure il documento descrittivo Termine per il ricevimento
delle richieste di documenti o per l'accesso ai documenti: 15.9.2008.
IV.3.4) Termine per il ricevimento delle offerte o delle domande di
partecipazione: 15.9.2008 - 10:30.
IV.3.6) Lingue utilizzabili per la presentazione delle offerte/domande di
partecipazione: polacco.


Testo originale
:
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU
Dostawy
SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA
I.1) NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE: Minister Obrony Narodowej, w
imieniu którego działa Agencja Mienia Wojskowego, zwana dalej
Zamawiającym, ul. Nowowiejska 26 A, Do wiadomości Jarosław Bąk, PL-00-911
Warszawa. Tel. (48-22) 314 98 70. E-mail j.bak@amw.com.pl. Faks (48-22)
314 99 00.
Adresy internetowe:
Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.amw.com.pl.
Więcej informacji można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu
kontaktowego.
Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu
konkurencyjnego oraz Dynamicznego Systemu Zakupów) można uzyskać pod
adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego.
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy
przesyłać na adres: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego.
I.2) RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY
DZIAŁALNOŚCI: Ministerstwo lub inny organ krajowy lub federalny, w tym
jednostki regionalne i lokalne.
Obrona.
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji
zamawiających: nie.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OPIS
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą: Dostawa
przedmiotów zaopatrzenia mundurowego (8 części zamówienia).
II.1.2) Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce
realizacji dostaw lub świadczenia usług: Dostawy.
Kupno.
Główne miejsce realizacji dostawy: Wybrane jednostki wojskowe na terenie
RP.
II.1.3) Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego.
II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów): Dostawa przedmiotów
zaopatrzenia mundurowego (8 części zamówienia): Kalesony pilota letnie - 5
400 szt. - wg DTT 506/MON; Koszulka pilota letnia - 5 400 szt. - wg DTT
505/MON; Ręcznik „frotte” (50x100) - 420 480 szt - wg DTT 723/MON; Koc
szpitalny kolorowy - 522 szt - wg DTT 720/MON; Pantofle gimnastyczne - 730
par - wg DTT 908/MON; Trzewiki pilota zimowe - 2 150 par - wg DTT 922/MON;
Trzewiki pilota letnie - 2 150 par - wg DTT 921/MON; Trzewiki ocieplane
wz. 93 - 500 par. wg DTT 932/MON. Szczegółowy opis stanowi załącznik B.
II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 17214100 - E165, 18310000 - E165,
17211100 - E165, 19320000 - E165, 19332000 - E165, 19332100 - E165.
II.1.7) Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych
(GPA): Tak.
II.1.8) Podział na części: Tak.
Oferty należy składać w odniesieniu do: jednej lub więcej części.
II.1.9) Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: Nie.
II.2) WIELKOŚĆ LUB ZAKRES ZAMÓWIENIA
II.2.1) Całkowita wielkość lub zakres: Dostawa przedmiotów zaopatrzenia
mundurowego (8 części zamówienia): Kalesony pilota letnie - 5 400 szt. -
wg DTT 506/MON; Koszulka pilota letnia - 5 400 szt. - wg DTT 505/MON;
Ręcznik „frotte” (50x100) - 420 480 szt. - wg DTT 723/MON; Koc szpitalny
kolorowy - 522 szt. - wg DTT 720/MON; Pantofle gimnastyczne - 730 par - wg
DTT 908/MON; Trzewiki pilota zimowe - 2 150 par - wg DTT 922/MON; Trzewiki
pilota letnie - 2 150 par - wg DTT 921/MON; Trzewiki ocieplane wz. 93 -
500 par. wg DTT 932/MON.
II.2.2) Opcje: Nie.
II.3) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN REALIZACJI: Zakończenie:
15.11.2010.
INFORMACJE NA TEMAT CZĘŚCI
CZĘŚĆ nr 1
NAZWA: Kalesony pilota letnie
1) KRÓTKI OPIS: Kalesony pilota letnie - wg DTT 506/MON.
2) WSPÓLNY SŁOWNIK ZAMÓWIEŃ (CPV): 18310000 - E165.
3) WIELKOŚĆ LUB ZAKRES: 5 400 szt.
4) WSKAZANIE INNEJ DATY ROZPOCZĘCIA PROCEDURY UDZIELANIA ZAMÓWIENIA I/LUB
CZASU TRWANIA ZAMÓWIENIA: Zakończenie: 15.11.2010.
CZĘŚĆ nr 2
NAZWA: Koszulka pilota letnia
1) KRÓTKI OPIS: Koszulka pilota letnia wg DTT 505/MON.
2) WSPÓLNY SŁOWNIK ZAMÓWIEŃ (CPV): 18310000 - E165.
3) WIELKOŚĆ LUB ZAKRES: 5 400 szt.
4) WSKAZANIE INNEJ DATY ROZPOCZĘCIA PROCEDURY UDZIELANIA ZAMÓWIENIA I/LUB
CZASU TRWANIA ZAMÓWIENIA: Zakończenie: 15.11.2010.
CZĘŚĆ nr 3
NAZWA: Ręcznik „frotte” (50x100)
1) KRÓTKI OPIS: Ręcznik „frotte” (50x100) wg DTT 723/MON.
2) WSPÓLNY SŁOWNIK ZAMÓWIEŃ (CPV): 17214100 - E165.
3) WIELKOŚĆ LUB ZAKRES: 420 480 szt.
4) WSKAZANIE INNEJ DATY ROZPOCZĘCIA PROCEDURY UDZIELANIA ZAMÓWIENIA I/LUB
CZASU TRWANIA ZAMÓWIENIA: Zakończenie: 15.11.2010.
CZĘŚĆ nr 4
NAZWA: Koc szpitalny kolorowy
1) KRÓTKI OPIS: Koc szpitalny kolorowy wg 720/MON.
2) WSPÓLNY SŁOWNIK ZAMÓWIEŃ (CPV): 17211100 - E165.
3) WIELKOŚĆ LUB ZAKRES: 522 szt.
4) WSKAZANIE INNEJ DATY ROZPOCZĘCIA PROCEDURY UDZIELANIA ZAMÓWIENIA I/LUB
CZASU TRWANIA ZAMÓWIENIA: Zakończenie: 12.12.2008.
CZĘŚĆ nr 5
NAZWA: Pantofle gimnastyczne
1) KRÓTKI OPIS: Pantofle gimnastyczne wg DTT 908/MON.
2) WSPÓLNY SŁOWNIK ZAMÓWIEŃ (CPV): 19320000 - E165.
3) WIELKOŚĆ LUB ZAKRES: 730 par.
4) WSKAZANIE INNEJ DATY ROZPOCZĘCIA PROCEDURY UDZIELANIA ZAMÓWIENIA I/LUB
CZASU TRWANIA ZAMÓWIENIA: Zakończenie: 12.12.2008.
CZĘŚĆ nr 6
NAZWA: Trzewiki pilota zimowe
1) KRÓTKI OPIS: Trzewiki pilota zimowe wg DTT 922/MON.
2) WSPÓLNY SŁOWNIK ZAMÓWIEŃ (CPV): 19332100 - E165.
3) WIELKOŚĆ LUB ZAKRES: 2 150 par.
4) WSKAZANIE INNEJ DATY ROZPOCZĘCIA PROCEDURY UDZIELANIA ZAMÓWIENIA I/LUB
CZASU TRWANIA ZAMÓWIENIA: Zakończenie: 12.12.2008.
CZĘŚĆ nr 7
NAZWA: Trzewiki pilota letnie
1) KRÓTKI OPIS: Trzewiki pilota letnie wg DTT 921/MON.
2) WSPÓLNY SŁOWNIK ZAMÓWIEŃ (CPV): 19332100 - E165.
3) WIELKOŚĆ LUB ZAKRES: 2 150 par.
4) WSKAZANIE INNEJ DATY ROZPOCZĘCIA PROCEDURY UDZIELANIA ZAMÓWIENIA I/LUB
CZASU TRWANIA ZAMÓWIENIA: Zakończenie: 12.12.2008.
CZĘŚĆ nr 8
NAZWA: Trzewiki ocieplane wz. 93
1) KRÓTKI OPIS: Trzewiki ocieplane wz. 93 wg DTT 932/MON.
2) WSPÓLNY SŁOWNIK ZAMÓWIEŃ (CPV): 19332000 - E165.
3) WIELKOŚĆ LUB ZAKRES: 500 par.
4) WSKAZANIE INNEJ DATY ROZPOCZĘCIA PROCEDURY UDZIELANIA ZAMÓWIENIA I/LUB
CZASU TRWANIA ZAMÓWIENIA: Zakończenie: 12.12.2008.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I
TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA
III.1.1) Wymagane wadia i gwarancje: Wadia na poszczególne części
zamówienia: część zamówienia nr 1 - 4 500,00 PLN; część zamówienia nr 2 -
4 100,00 PLN; część zamówienia nr 3 - 32 000,00 PLN część zamówienia nr 4
- 700,00 PLN; część zamówienia nr 5 - 300,00 PLN; część zamówienia nr 6 -
5 000,00 PLN; część zamówienia nr 7 - 5 000,00 PLN; część zamówienia nr 8
- 2 000,00 PLN. Wykonawca zobowiązany jest udzielić gwarancji na 36
miesięcy na dostrczone przedmioty.
III.1.2) Główne warunki finansowania i płatności i/lub odniesienie do
odpowiednich przepisów je regulujących: Warunkiem zapłaty za dostarczoną
partię przedmiotu umowy jest otrzymanie przez Zamawiającego: 1)oryginału
faktury VAT wystawionej na Departament Budżetowy Ministerstwa Obrony
Narodowej – NIP 526-276-26-76; Warszawa 00-911, Al. Niepodległości 218,
2)protokołu odbioru jakościowego sporządzonego przez 74 RPW (QAR);
3)podpisanego przez Odbiorcę i Wykonawcę protokołu przyjęcia; 4)dokumentu
„PZ” Zapłata za wykonaną dostawę nastąpi po dostawie partii przedmiotu
umowy, w formie polecenia przelewu na rachunek bankowy wskazany na
fakturze, w terminie do 21 dni roboczych, liczonych od następnego dnia po
dacie otrzymania dokumentów, o których mowa w sekcji III.1.2 pkt 1, 2,3; w
2008 r. zapłata nastąpi nie później niż w dniu 30.12.2008 r.
III.1.4) Inne szczególne warunki, którym podlega realizacja zamówienia:
Nie.
III.2) WARUNKI UDZIAŁU
III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do
rejestru zawodowego lub handlowego: Informacje i formalności konieczne do
dokonania oceny spełniania wymogów: 1. Warunki udziału w postępowaniu:
Wykonawca musi spełniać warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy, w
szczególności zaś: 1) musi wykazać się niezbędnym doświadczeniem – tzn. w
okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia niniejszego postępowania o
udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest
krótszy – w tym okresie, należycie wykonał,a w przypadku świadczeń
okresowych lub ciągłych również wykonywał z należytą starannością
udokumentowane dostawy, których przedmiotem były: a) jeżeli składa ofertę
na części zamówienia nr 1 i 2 wykonał zamówienie, którego przedmiotem była
bielizna osobista (koszulki, spodenki, kalesony, slipy, itp.), o łącznej
wartości co najmniej: 46 000,00 PLN brutto - dla części zamówienia nr 1,
42 000,00 PLN brutto - dla części zamówienia nr 2, b) jeżeli składa ofertę
na część zamówienia nr 3 wykonał zamówienie, którego przedmiotem była
bielizna stołowa, pościelowa, toaletowa i kuchenna, np. ręczniki, obrusy,
ścierki do naczyń, prześcieradła, chustki o łącznej wartości tych dostaw
co najmniej 487 000,00 PLN brutto; c) jeżeli składa ofertę na część
zamówienia nr 4 wykonał zamówienie, którego przedmiotem były koce wykonane
z tkaniny, o łącznej wartości co najmniej 23 000,00 PLN brutto; d) jeżeli
składa ofertę na część zamówienia nr 5, wykonał zamówienie, którego
przedmiotem było obuwie tekstylno-tworzywowe montowane systemem
bezpośredniego wtrysku podeszwy, o łącznej wartości co najmniej 10 000,00
PLN brutto; e) jeżeli składa ofertę na część zamówienia nr 6, 7, 8 wykonał
zamówienie, którego przedmiotem była dostawa pantofli, trzewików, butów,
półbutów wykonanych z zastosowaniem klejonego systemu montażu, w tym nie
mniej niż 50 % wartości wykazanych dostaw wykonanych było ze skóry. Łączna
wartość brutto wykonanych dostaw winna być nie niższa niż: 180 000,00 PLN
brutto - dla części zamówienia nr 6, 170 000,00 PLN brutto - dla części
zamówienia nr 7, 78 000,00 PLN brutto - dla części zamówienia nr 8, 2)
musi posiadać w banku lub spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej,
w których Wykonawca posiada rachunek, środki finansowe lub zdolność
kredytową w wysokości nie mniejszej niż: 18 000,00 PLN - dla części
zamówienia nr 1, 17 000,00 PLN - dla części zamówienia nr 2, 195 000,00
PLN - dla części zamówienia nr 3, 10 000,00 PLN - dla części zamówienia nr
4, - 4 500,00 PLN dla części zamówienia nr 5, 77 500,00 PLN - dla części
zamówienia nr 6, 74 000,00 PLN - dla części zamówienia nr 7, 33 500,00 PLN
- dla części zamówienia nr 8. 2. O udzielenie zamówienia zgodnie z art. 22
ust. 1 ustawy mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1) posiadają uprawnienia
do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy
nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień; 2) posiadają niezbędną
wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami
zdolnymi do wykonania zamówienia; 3) znajdują się w sytuacji ekonomicznej
i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia; 4) nie podlegają
wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia. 3. W celu
potwierdzenia, że Wykonawca posiada uprawnienie do wykonywania określonej
działalności lub czynności oraz nie podlega wykluczeniu na podstawie art.
24 ustawy należy do oferty załączyć następujące oświadczenia i dokumenty:
1) oświadczenie o spełnianiu warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1
ustawy; 2) aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne
zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli
odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji
działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed
upływem terminu składania ofert; 3) aktualne zaświadczenia właściwego
naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń
Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające
odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz
składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczenia, że
uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty
zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego
organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu
składania ofert; 4) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w
zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie
wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert; 5)
aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w
art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed
upływem terminu składania ofert. 4. Wykonawcy mający siedzibę lub miejsce
zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: 1) jeżeli
Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium
Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 3:
a)ppkt 2, 3 i 5 - składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w
którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio,
że: nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, nie zalega z
uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i
zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub
rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania
decyzji właściwego organu, nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się
o zamówienie; b)ppkt 4 - składa zaświadczenie właściwego organu sądowego
lub administracyjnego kraju pochodzenia albo miejsca zamieszkania osoby,
której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8
ustawy; 2)dokumenty, o których mowa w ppkt 1 lit. a) tiret 1 i 3 oraz ppkt
1 lit. b), muszą być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem
terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa w ppkt 1 lit. a) tiret 2,
musi być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu
składania ofert; 3)jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym
Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów,
o których mowa w ppkt. 1, zastępuje się je dokumentem zawierającym
oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym,
administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego
odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma
siedzibę lub miejsce zamieszkania. Zapisy ppkt 2 stosuje się odpowiednio.
5. Forma składanych przez Wykonawcę oświadczeń lub dokumentów: 1)
oświadczenie wymienione w pkt 3 ppkt 1 składane jest w oryginale. Kopie
pełnomocnictw muszą być potwierdzone przez osoby/ podmioty udzielające
takiego pełnomocnictwa; 2) wszystkie pozostałe dokumenty, o których mowa w
niniejszej sekcji są składane w formie oryginału lub kopii poświadczonej
za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę (przez osoby upoważnione do
reprezentowania Wykonawcy); 3) dokumenty sporządzone w języku obcym są
składane wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez
Wykonawcę. 6. Pozostałe dokumenty wchodzące w skład oferty sporządzone w
języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski,
poświadczonym przez Wykonawcę. 7. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o
udzielenie zamówienia. W takiej sytuacji zobowiązani są ustanowić
pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu na zasadach określonych
w art. 23 ustawy oraz załączyć do oferty stosowne pełnomocnictwo. 8.
Złożenie przez Wykonawcę nieprawdziwych informacji mających wpływ na wynik
postępowania spowoduje wykluczenie go z postępowania, zgodnie z art. 24
ust. 2 pkt 2 ustawy a ofertę uzna się za odrzuconą.
III.2.2) Zdolność ekonomiczna i finansowa: Informacje i formalności
konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: W celu potwierdzenia, że
Wykonawca znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej
wykonanie zamówienia (warunek – sekcja III pkt 1 ppkt 2) Zamawiający
wymaga załączenia do oferty informacji banku lub spółdzielczej kasy
oszczędnościowo–kredytowej, w których Wykonawca posiada rachunek,
potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność
kredytową Wykonawcy w wysokości nie mniejszej niż: 18 000,00 PLN - dla
części zamówienia nr 1, 17 000,00 PLN - dla części zamówienia nr 2, 195
000,00 PLN - dla części zamówienia nr 3, 10 000,00 PLN - dla części
zamówienia nr 4, 4 500,00 PLN - dla części zamówienia nr 5, 77 500,00 PLN
- dla części zamówienia nr 6, 74 000,00 PLN - dla części zamówienia nr 7,
33 500,00 PLN - dla części zamówienia nr 8, wystawionej nie wcześniej niż
3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. Wykonawca składający
ofertę na więcej niż jedną część zamówienia, do oferty powinien załączyć
informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w
których Wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych
środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy w wysokości nie
mniejszej niż suma wartości wymaganych dla tych części. Zdolność kredytowa
w ww. informacji powinna być określona zgodnie z art. 70 ust. 1 ustawy z
dnia 29.8.1997 r. – Prawo Bankowe (Dz. U. z 2002 r. Nr 72, poz. 665 z
późn. zm.). W przypadku, gdy przedstawiona przez Wykonawcę informacja
banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo–kredytowej, w którym
Wykonawca posiada rachunek potwierdza wysokość posiadanych środków
finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy poprzez określenie jedynie
liczby cyfr widniejących na koncie zamiast jej pełnego ujawnienia,
Zamawiający przy ocenie spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w
postępowaniu uzna, iż Wykonawca przedstawił potwierdzenie dotyczące
najniższej kwoty możliwej do zapisania przy użyciu ujawnionej liczby cyfr.
Uwaga: W sytuacji, gdy informacja banku lub spółdzielczej kasy
oszczędnościowo–kredytowej, przedstawiona jako potwierdzenie, iż Wykonawca
posiada zdolność kredytową lub też rachunek w kwocie przykładowo:
sześciocyfrowej, zostanie odczytana przy ocenie spełniania warunków
udziału w postępowaniu jakby przedstawiała kwotę równą 100 000 PLN. Jeżeli
wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytowa wykonawcy
zostanie określona w walucie innej niż PLN, Zamawiający dokona
przeliczenia na PLN wg średniego kursu NBP z dnia wszczęcia niniejszego
postępowania.
III.2.3) Zdolność techniczna: Informacje i formalności konieczne do
dokonania oceny spełniania wymogów: W celu potwierdzenia, że Wykonawca
posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponuje potencjałem
technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia (warunek - sekcja
III pkt 1 ppkt 1) Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą „Wykaz
wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również
wykonywanych, dostaw w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia
postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia
działalności jest krótszy – w tym okresie". Ponadto należy załączyć
stosowne dokumenty potwierdzające, że dostawy te zostały wykonane
należycie. Ww. dokumenty potwierdzające należyte wykonanie dostaw, powinny
być wystawione przez Zamawiających lub Odbiorców wskazanych w wykazie
wykonanych dostaw. Wykaz wykonanych dostaw powinien dotyczyć dostaw niżej
wymienionych grup asortymentowych i będzie stanowił potwierdzenie
niezbędnego doświadczenia (zdolności technicznej) Wykonawcy, jeżeli
wartość wykonanych należycie dostaw będzie wynosić co najmniej: a) 46
000,00 PLN brutto, a ich przedmiotem była bielizna osobista (koszulki,
spodenki, kalesony, slipy, itp.) - dla części zamówienia nr 1, b) 42
000,00 PLN brutto, a ich przedmiotem była bielizna osobista (koszulki,
spodenki, kalesony, slipy, itp.) - dla części zamówienia nr 2, c) 487
000,00 PLN brutto, a ich przedmiotem była bielizna stołowa, pościelowa,
toaletowa i kuchenna, np. ręczniki, obrusy, ścierki do naczyń,
prześcieradła, chustki – dla części zamówienia nr 3 d) 23 000,00 PLN
brutto, a ich przedmiotem były koce wykonane z tkaniny - dla części
zamówienia nr 4; e) 10 000,00 PLN brutto, a ich przedmiotem było obuwie
tekstylno-tworzywowe montowane systemem bezpośredniego wtrysku podeszwy -
dla części zamówienia nr 5 f) 180 000,00 PLN brutto, a ich przedmiotem
były pantofle, trzewiki, buty, półbuty wykonane z zastosowaniem klejonego
systemu montażu, w tym nie mniej niż 50 % wykazanej wartości dostaw winno
być wykonanych ze skóry - dla części zamówienia nr 6, g) 170 000,00 PLN
brutto, a ich przedmiotem były pantofle, trzewiki, buty, półbuty wykonane
z zastosowaniem klejonego systemu montażu, w tym nie mniej niż 50 %
wykazanej wartości dostaw winno być wykonanych ze skóry - dla części
zamówienia nr 7, h) 78 000,00 PLN brutto a ich przedmiotem były pantofle,
trzewiki, buty, półbuty wykonane z zastosowaniem klejonego systemu
montażu, w tym nie mniej niż 50 % wykazanej wartości dostaw winno być
wykonanych ze skóry - dla części zamówienia nr 8, Wykonawca składający
ofertę na więcej niż jedną część zamówienia, na które dopuszcza się
możliwość przedstawienia na potwierdzenie zdolności technicznej tych
samych asortymentów, do oferty powinien załączyć „Wykaz wykonanych, a w
przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych dostaw w
okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o
udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest
krótszy – w tym okresie” - potwierdzony stosownymi dokumentami - o łącznej
wartości brutto stanowiącej, co najmniej sumę wartości wymaganych dla tych
części. Uwaga: Jeżeli wartość dostaw określona zostanie w ww. wykazie lub
(i) dokumentach potwierdzających, że dostawy te zostały wykonane
należycie, w innej walucie niż PLN (zł), Zamawiający dokona przeliczenia
na PLN (zł) wg średniego kursu NBP z dnia wszczęcia niniejszego
postępowania.
III.2.4) Zamówienia zastrzeżone: Nie.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) RODZAJ PROCEDURY
IV.1.1) Rodzaj procedury: Otwarta.
IV.2) KRYTERIA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.2.1) Kryteria udzielenia zamówienia: Najniższa cena.
IV.2.2) Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: Nie.
IV.3) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.3.1) Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
102/M/MON/ZZŚM/PN/ZO/2008.
IV.3.2) Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia: Wstępne
ogłoszenie informacyjne
Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2007/S 235-286158 z dnia 6.12.2007.
IV.3.3) Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych lub
dokumentu opisowegoTermin składania wniosków dotyczących uzyskania
dokumentów lub dostępu do dokumentów: 15.9.2008.
Dokumenty odpłatne: nie.
IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w
postępowaniu: 15.9.2008 - 10:30.
IV.3.6) Język(i), w których można sporządzać oferty lub wnioski o
dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Polski.
IV.3.7) Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą: Okres w
dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert).
IV.3.8) Warunki otwarcia ofert: Data: 15.9.2008 - 11:00.
Miejsce: Agencja Mienia Wojskowego, ul. Nowowiejska 26 A , 00-911
Warszawa, sala przetargowa 003.
Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie.
SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE
VI.1) JEST TO ZAMÓWIENIE O CHARAKTERZE POWTARZAJĄCYM SIĘ: Nie.
VI.2) ZAMÓWIENIE DOTYCZY PROJEKTU/PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW
WSPÓLNOTOWYCH: Nie.
VI.3) INFORMACJE DODATKOWE: 1. Wykonawca, z którym podpisana zostanie
umowa, na dzień odbioru jakościowego I partii dostawy zobowiązany jest
posiadać potwierdzoną przez Wojskowy Ośrodek Badawczo Wdrożeniowy Służby
Mundurowej (WOBW SM) zakładową dokumentację techniczno–technologiczną oraz
wzór przedmiotu zamówienia. 2. Jeżeli Wykonawca nie posiada potwierdzonej
dokumentacji zakładowej oraz wzoru przedmiotu, WOBW SM dokona
potwierdzenia przedstawionej dokumentacji i wzoru przedmiotu w terminie do
20 dni od ich otrzymania, na zasadach odpłatności ponoszonej przez
Wykonawcę na rzecz WOBW SM, zgodnie z cennikiem dostępnym u Zamawiającego.
Potwierdzona dokumentacja zakładowa i wzór przedmiotu mogą być
wykorzystywane zgodnie z zasadami określonymi w decyzji nr 20/MON Ministra
Obrony Narodowej z dnia 30.1.2003 r. (dostępna u Zamawiającego). 3. W
szczególnie uzasadnionych przypadkach dopuszczalna jest zmiana sposobu
spełnienia świadczenia przed zawarciem umowy na skutek okoliczności,
których nie można było przewidzieć w chwili wyboru najkorzystniejszej
oferty lub zmiany te są korzystne dla Zamawiającego, a Wykonawca wyrazi na
nią zgodę. Zmiany sposobu spełnienia świadczenia nie mogą dotyczyć
zobowiązań Wykonawcy zawartych w ofercie, które były oceniane w toku
postępowania. 4. SIWZ jest udostępniona na stronie internetowej
www.amw.com.pl.
VI.4) PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.4.1) Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze: Urząd Zamówień
Publicznych, Al. J. Ch. Szucha2/4, PL-00-582 Warszawa. E-mail
odwolania@uzp.gov.pl. Tel. (48-22) 458 78 01. URL: www.uzp.gov.pl. Faks
(48-22) 458 78 00.
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne:
PL-.
VI.4.2) Składanie odwołań: Dokładne informacje na temat terminów
składania odwołań: Odwołanie wnosi się do Prezesa Urzędu Zamówień
Publicznych na warunkach określonych w art. 184 ust. 2 ustawy z dnia
29.1.2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r., Nr. 223, poz.
1655).
VI.4.3) Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania
odwołań: Urząd Zamówień Publicznych, Al. J Ch. Szucha2/4, PL-00-582
Warszawa. E-mail odwolania@uzp.gov.pl. Tel. (48-22) 458 78 01. URL:
www.uzp.gov.pl. Faks (48-22) 458 78 00.
VI.5) DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA: 14.8.2008.


Si prega notare che questo avviso e' soltanto a titolo informativo.
Cerchiamo di fare il meglio per avere un aggiornamento accurato disponibile sul nostro sito, ma non possiamo garantire che tutte le informazioni fornite siano senza errori.
Se avete suggerimenti per gli aggiornamenti/correzioni per questo avviso, Vi preghiamo di farcelo sapere.








Bahasa Indonesia  Català  Deutsch  Eesti  English  Español  Français  Italiano  Polski  Português  Română  Tiếng Việt  Türkçe  Uzbek  Ελληνικά  Монгол  Русский  Հայերեն  اردو  عربي  ქართული  中文  日本語 
Soci Politica diritti privati Regole Termini e Condizioni RSS Contattaci

dgMarket  -  Bandi di gare mondiali